Podle čeho vybírat výplňový materiál?

Pro ochranu vašeho zboží během přepravy je nezbytnou součástí výplňový materiál. Ale jak vybrat tu nejlepší výplň do krabic? Spousta zákazníků se rozhoduje podle ceny, proto přinášíme srovnání fixačního materiálu, které je cenově výhodné, bezpečné a šetrné k přírodě.

Pokud ovšem máte v plánu poslat textil a oblečení, výplně jsou zde zbytečné a tento článek přeskočte. Pro ostatní, co zasílají křehké nebo těžké zboží, je výplňový materiál potřebný. U zásilek totiž splňuje dvě důležité činnosti – ochranu, která brání v tom, aby se zboží poškodilo nebo rozbilo a výplň, která vyplňuje prostor, aby se zboží nedotýkalo stěn krabice. Existují i výplně, které jsou dekorační a je možné je využít pro balení dárků.

Jednou z nejlepších a osvědčených variant pro balení křehkých předmětů je bublinková fólie nebo flo-pak. Oba materiály dokážou obalit zboží ze všech stran, aniž by se při přepravě v krabici pohnulo a tím pádem předchází rozbití, protože umí tlumit nárazy. Bublinková fólie a flo-pak patří mezi nejčastěji využívanou výplň křehkých předmětů, protože spolehlivě ochrání vaše zboží, jsou cenově dostupné a dají se použít opakovaně. Ovšem každá mince má dvě strany a i zde se setkáme s nevýhodami. Jejich mínusem je, že zaberou hodně místa a problémem by mohla být i jejich recyklace. 


papirova-vypln-clanek

Proto další možností, čím vyplnit prázdné prostory, je papírová výplň. V porovnání s předchozími výplněmi, je papír ekologicky dostupnější, dobře se s ním pracuje a na skladě vám zabere jen minimum místa. Bohužel jeho úroveň ochrany není tak vysoká jako u bublinkové fólie a flo-paku, samozřejmě také záleží, kolik papíru na vyplnění použijete. Ale pokud neposíláte něco, co se snadno rozbije, papírová výplň je nejlepší volba.

 

vzduchove_polstarky

 

Nesmíme zapomenout i na nafukovací vzduchové polštářky. S těmito pomocníky se skvěle pracuje, můžete si k nim pořídit i stroj na vzduchové polštářky. Tahle varianta vám sice ušetří hromadu času, ale je spíše vhodná pro velké firmy, které balí denně stovky zásilek. Rozhodně nepoužívejte pro ochranu ostrých a těžkých předmětů, které by je mohly zničit.

 

Při volbě výplňového materiálu je potřeba si uvědomit, jak spolehlivá ochrana musí být pro dané zboží, kolik místa bude potřeba k uskladnění, jaký bude mít dopad na životní prostředí a v neposlední řadě i na vaši peněženku. Pokud si ale nejste jistí a potřebujete s výběrem poradit, neváhejte nás kontaktovat.